NAUJIENOS

2011 03 08 Žaliosios zonos projektas išrinktas geriausia atgimstančio Naujamiesčio vizija

Projektavimo biuro „ArchDu” sukurtą žaliosios Naujamiesčio zonos viziją visuomenė išrinko geriausiu šios sostinės dalies atgaivinimo projektu. Už kūrybinėse dirbtuvėse „Naujas veidas Naujamiesčiui“ pristatytus darbus internete balsavo beveik 5000 žmonių, o laimėtojų darbas surinko arti pusės balsų. Anot renginio organizatorių, šiomis dirbtuvėmis siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje.

Bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“, loftų vystytojos „Concept Lofts“ ir „Italų dizaino namų“ surengtosekūrybinėse dirbtuvėse architektai kūrė originalius projektus Naujamiesčiui, atsižvelgdami į rajono aplinką ir unikalią industrinę architektūrą. Tarp sukurtų darbų – antrą vietą interneto balsavime užėmęs įmonės „Kitos pusės projektai“ suprojektuotas kabantis bulvaras T. Ševčenkos gatvėje, architektūros įmonės „Devyni architektai“ pristatytas originalus daugiafunkcinis „Naujamiesčio švyturys“ ir kiti.

Anot „Italų dizaino namų“ savininko Fulvio Cancelli, pristatyti darbai išsiskiria originalumu ir drąsiomis idėjomis.

„Norėčiau padėkoti visiems kūrybinėse dirbtuvėse ateities Naujamiesčio vizijas pristačiusiems architektams. Šiuo projektu nesiekėme, jog visi sukurti darbai būtų įgyvendinti. Mes norėjome, kad architektai išlaisvintų savo kūrybiškumą ir tokiu būdu pristatytų savo vizijas Naujamiesčiui“, – sakė F. Cancelli.

Pasak loftų vystytojos „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, kūrybinės dirbtuvės „Naujas veidas Naujamiesčiui“ yra skirtos ne tik pristatyti originaliems architektų sukurtiems projektams, tačiau ir padėti vilniečiams ir investuotojams atrasti šią sostinės dalį.

„Prie šio projekto prisidėjome, nes tikime, kad Naujamiestis yra vienas perspektyviausių Vilniaus rajonų, kurio unikalus architektūrinis ir strateginis potencialas leidžia čia plėtoti išties įdomius ir išskirtinius projektus. Patys vystome projektus Naujamiestyje ir tikime jo ateitimi“, – teigė A. Voišnis.

Po geriausio darbo paskelbimo visi norintys iki kovo pabaigos galės susipažinti su architektų sukurtais darbai „Italų dizaino namuose“ (Konstitucijos pr. 15). Vėliau darbai bus eksponuojami kitose miesto vietose.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai


2011 02 25 Architektai pristatė vizijas atgimstančiam Naujamiesčiui

Architektai kviečia vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Ketvirtadienį loftų vystytojos „Concept Lofts“ būstinėje buvo pristatyti kūrybinių dirbtuvių „Naujas veidas Naujamiesčiui“ dalyvių sukurti konceptualūs architektūriniai projektai, primenantys vilniečiams ir miesto svečiams šios sostinės dalies išskirtinumą ir potencialą. Renginio organizatorių teigimu, šiuo projektu siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje.

„Concept Lofts“, „Italų dizaino namų“ ir bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ iniciatyva surengtų kūrybinių dirbtuvių metu architektai kūrė išskirtinius konceptualius projektus. Tarp jų – projektavimo biuro „ArchDu“ sukurtas funkcionalus loftų pastato „Lofthouse“ projektas, architektūros įmonės „Devyni architektai“ pristatytas originalus daugiafunkcinis „Naujamiesčio švyturys“, projektavimo įmonės „Kitos pusės projektai“ sukurtas T. Ševčenkos gatvės rekonstrukcijos projektas.

Anot „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, pristatyti darbai išsiskiria originalumu ir drąsiomis idėjomis.

„Norėčiau padėkoti visiems projekte „Naujas veidas Naujamiesčiui“ dalyvavusiems architektams. Su nekantrumu laukėme kūrybinių dirbtuvių darbo rezultatų, ir jie išties pranoko mūsų lūkesčius. Projektai yra skirtingi, tačiau juos vienija tai, jog įgyvendinus juos Naujamiesčio veidas pasikeistų, taptų modernesnis ir įtvirtintų šį rajoną kaip Vilniaus kultūros, dizaino ir laisvalaikio centrą“, – sako A. Voišnis.

Kūrybinių dirbtuvių kuratorius architektas Augis Gučas teigė, kad Naujamiestis yra unikali erdvė naujų, įdomių architektūrinių projektų vystymui.

„Nepelnytai pamirštame šį centrinį sostinės rajoną. Naujamiestis turi puikias galimybes tapti viena patraukliausių ir įdomiausių sostinės vietų. Vienas iš būdų pasiekti šį tikslą – tokie renginiai kaip šis. Matome išties įdomius ir kokybiškus darbus, kurių įgyvendinimas neabejotinai pagyvintų Naujamiesčio veidą“, – įsitikinęs A. Gučas.

Po darbų pristatymo visi norintys galės balsuoti už geriausius architektų sukurtus projektus Naujamiesčiui internete. Kovo 8 dieną „Italų dizaino namuose“ vyksiančio vakaro metu bus paskelbtas daugiausiai interneto vartotojų balsų surinkęs projektas.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai


2011 01 21 "Naujas veidas Naujamiesčiui" kūrybinė užduotis

Konkursui pateikiami pasiūlymai Naujamiesčio daliai, kuri tebeturi didelį potencialą aplinkos tvarkymui, inovacijoms, rekonstravimui bei statybai ir tomis priemonėmis galimybes kur kas geriau integruotis į Vilniaus miesto centro bei Naujamiesčio urbanistinę aplinką bei gyvenimą.  Tuo pačiu būtų galima į kur kas aukštesnį lygį pakelti šios miesto vietos žmonių bendravimą bei darbą, gyvenimo kokybę, o taip pat ir architektūrinį vaizdą. Šie teiginiai tuo pačiu yra ir  pagrindiniai konkurso projektams keliami uždaviniai.

1. ŠEVČENKOS GATVĖS PERTVARKYMO PROJEKTAS
1.1. Pateikti Ševčenkos gatvės tvarkymo pasiūlymus, kad ši gatvė taptų viena pagrindinių Naujamiesčio gatvių žmonių bendravimui, laisvalaikiui, užtikrintų patrauklų patekimą iš Senamiesčio (Pylimo gatvės), o taip pat atliktų ir transportinį greta jos esančių objektų aptarnavimą. Sprendžiama teritorija - nuo Vingrių gatvės ("Lietuvos" kino teatro) iki sankryžos su Birželio 23-sios gatve, įskaitant pačią sankryžą ir greta jos esančią aikštę.
1.2. Projektuotina: dangos, želdiniai, gatvės prekybos išdėstymas, transportinio aptarnavimo principai. Planus pateikti M 1: 500. Detalizavimai pageidautini ir stambesniu masteliu.
1.3. Taip pat, autorių nuožiūra, jeigu reikalinga, teiktini pasiūlymai naujam užstatymui, esamų pastatų pirmųjų aukštų pertvarkymui ir pan.
Pastaba - projektuojamos teritorijos ribos gali būti neesmingai keičiamos - plečiamos ar kiek mažinamos.

2.  SAVANORIŲ PR., "RIMI" PREKYBOS CENTRO IR T. ŠEVČENKOS G. MAZGO URBANISTINIO PERTVARKYMO PROJEKTAS
Ši teritorija pastaruoju metu chaotiškai ugdoma, tačiau joje nekuriama pilnavertė brandi miesto aplinka ir miesto urbanistinė struktūra, nesirūpinama deramo architektūrinio įvaizdžio formavimu.
1. Pateikti teritorijos, esančios tarp Savanorių prospekto atkarpos, apimančios Vivulskio bei Ševčenkos gatvių vakarines dalis, "RIMI" parduotuvės ir bevardės gatvės, jungiančios ją su Savanorių pr. urbanistinio vystymo konceptualius pasiūlymus. Juose numatyti esamų pastatų bei statinių ir įrenginių renovavimą, naujų pastatų statybą, želdynų ir sporto įrenginių formavimą, gatvių ir aikščių tinklo suformavimo tinkamą išbaigimą. (pateikti genplaną M 1: 2000).

2. Suprojektuoti pagal savo parengtą ir konkursui pateiktą šios teritorijos urbanistinę koncepciją vieną ar kelis iš šių objektų:
2.1. Daugiabutis gyvenamasis namas ar jų grupė (kvartalas),
2.2. Švietimo įstaiga - Vaikų lopšelis-darželis, pagrindinė mokykla, gimnazija su savo teritorija.
2.3. Pramonės įmonės - Buvusios duonos kepyklos ir jos sandėlio (raudonų plytų, nekilnojamojo kultūros paveldo objektas) šalia Savanorių pr. - renovavimą ir pritaikymą loftams ar kuriai kitai paskirčiai.
2.4. Rekreacijos zona (nedidelis parkas ar sporto aikštynas želdiniuose).
Projektuojamų objektų (pastatų) planus pateikti M 1:200, teritorijų (įskaitant parko) planus - 1:500. Detalizacijos, vizualizacijos ir kita papildoma medžiaga pateikiama savo nuožiūra.

Topografiniai žemėlapiai:

1_20110119_0001.TIF

1_20110119_0002.TIF

1_20110119_0003.TIF

1_20110119_0004.TIF

1_20110119_0005.TIF

1_20110119_0006.TIF

1_20110119_0007.TIF

1_20110119_0008.TIF

1_20110119_0009.TIF


2010 01 20

Architektų kūrybinių dirbtuvių “Naujas vaidas Naujamiesčiui” organizatoriai dar sykį dėkoja visiems, atsiuntusiems dalyvio anketas anketas ir informuoja, jog įvertinus visas gautas paraiškas ir parodytą motyvaciją, dalyvauti projekte atrinkti šie architektai ar jų komandos:

  1. Architektai J.Liubartaitė, A.Skrolis,, A.Smaliukas, V. Avreicevič, Augustina Radžiūnaitė (Devyni architektai)
  2. Architektas Laimonas Katkus
  3. Architektai Dalia Treinytė , Jonas Treinys, Vladas Treinys (ArchDu)
  4. Architektai Ramūnas Masteika ir Dainius Kitovas (Kitos pusės projektai)
  5. Architektas Sigitas Rimkevičius (Arus)

Architektams ir jų komandoms kūrybinės užduotys bus atsiųstos anketose nurodytais el. pašto adresais sausio 21 dieną, penktadienį.

Pagarbiai,
Projekto „Naujas veidas Naujamiesčiui“ organizatoriai. 


2011 01 18 Bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ vardu nuoširdžiai dėkojame visiems architektams, pareiškusiems norą dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Naujas veidas Naujamiesčiui“.

Šiuo metu vertiname visas gautas dalyvio anketas ir apie projekte dalyvauti atrinktus architektus ar jų grupes informuosime interneto svetainėse www.newtownrevolution.lt, http://arch.newtownrevolution.lt ir asmeniniais laiškais sausio 20 dieną. Atrinktos architektų grupės bus supažindintos su kūrybinėmis užduotimis sausio 21 dieną.

Pagarbiai,
Projekto „Naujas veidas Naujamiesčiui“ organizatoriai.


2010 12 22 Architektai kurs naują veidą Naujamiesčiui

Loftų vystytoja „Concept Lofts“, bendruomenės judėjimas „Naujamiesčio revoliucija“ ir „Italų dizaino namai“ kviečia architektus atrasti unikalų Naujamiesčio architektūrinį potencialą ir sukurti šio sostinės rajono ateities veidą. Nuo šiandien iki sausio 10 dienos architektai ir architektų grupės gali teikti paraiškas dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Naujas veidas Naujamiesčiui“, kurių metu bus kuriami penki konceptualūs šios sostinės dalies objektai. Pasak projekto iniciatorių, šiuo renginiu siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje.

Iš visų paraiškas dalyvauti projekte užpildžiusių architektų ar architektų grupių bus atrinkta 10 dalyvausiančių dirbtuvėse, kurių metu bus kuriami gyvenamojo namo, švietimo įstaigos, senos gamyklos prikėlimo naujam gyvenimui, rekreacijos zonos ir gatvės Naujamiestyje projektai.

Pasak loftų vystytojos „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, šis projektas siekia atskleisti vilniečiams ir miesto svečiams Naujamiesčio išskirtinumą.

„Naujamiestis turi didžiulį potencialą, kurį lemia unikalus šio rajono architektūrinis paveldas bei puiki jo lokacija. Norime padėti architektams ir visiems vilniečiams atrasti šį Vilniaus centre esantį rajoną, todėl nusprendėme prisidėti prie šių kūrybinių dirbtuvių. Tikiu, kad sulauksime išties kūrybingų konceptualių idėjų, kurios paskatins pagalvoti, kokį Naujamiestį mes norime matyti ateityje“, – sako A. Voišnis.

Vienas „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatorių Vytautas Matulevičius teigia, jog šis projektas ženkliai prisidės prie šios sostinės dalies atgimimo. „Šios kūrybinės dirbtuvės yra bene didžiausias ir svarbiausias mūsų judėjimo renginys iki šiol. Tikiu, kad architektų sukurti projektai leis visuomenei pažvelgti į Naujamiestį kitu kampu“, – sako V. Matulevičius

„Italų dizaino namus“ valdančios bendrovės „Spekas ir Ko“ vadovas Fulvio Cancelli teigia, jog jis džiaugiasi matydamas rajono bendruomenės iniciatyva atgimstantį Naujamiestį. F. Cancelli pažymi, esą  nedvejodamas prisidėjo prie šių dirbtuvių, kadangi matė kitus sėkmingus „Naujamiesčio revoliucijos“ projektus.

Kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymo vakaras įvyks vasario 10 d. „Concept Lofts“ būstinėje. Po to dvi savaites internete vyks balsavimas, kurio metu visuomenė galės išrinkti geriausius projektus. Nugalėtojai bus apdovanoti atminimo dovanomis. Daugiau informacijos ir renginio taisyklės – interneto svetainėje http://arch.newtownrevolution.lt .

Facebook